Możliwe pytania podczas rekrutacji (część 2) [transkrypt]

16. Co to są dane testowe?

Dane testowe to dane, które są wykorzystywane przez testerów do uruchamiania przypadków testowych. Podczas uruchamiania przypadków testowych, testerzy muszą wprowadzić pewne dane wejściowe. Aby to zrobić, należy je wcześniej przygotować. Mogą być one przygotowywane ręcznie, a także przy użyciu odpowiednich narzędzi.

17. Czym jest test zamknięcia?

Zamknięcie testu to notatka przygotowana przed formalnym zakończeniem procesu testowania przez zespół testowy. Notatka ta zawiera całkowitą liczbę przypadków testowych, całkowitą liczbę wykonanych przypadków testowych, całkowitą liczbę wykrytych wad, całkowitą liczbę naprawionych wad, całkowitą liczbę nie naprawionych błędów, całkowitą liczbę odrzuconych błędów itp,

18. Jakie są zadania związane z zamykaniem testów w testowaniu oprogramowania?

Działania związane z zamykaniem testów dzielą się na cztery główne grupy.

Sprawdzenie zakończenia testu:  W celu zapewnienia, że wszystkie testy powinny być przeprowadzone lub celowo pominięte, a wszystkie znane wady powinny być albo naprawione, odroczone na przyszłość, albo zaakceptowane jako stałe ograniczenie.

Przekazanie artefaktów testowych: Testy i środowiska testowe powinny być przekazywane osobom odpowiedzialnym za przeprowadzanie testów konserwacyjnych. Znane usterki, które zostały zaakceptowane lub odroczone, powinny być udokumentowane i przekazane osobom, które będą korzystać z systemu i wspierać jego użytkowanie.

Wyciągnięte wnioski: Należy je udokumentować i przekazać osobom, które będą korzystały z systemu i wspierały jego użytkowanie: Analiza wyciągniętych wniosków w celu określenia zmian niezbędnych dla przyszłych wydań i projektów. Podczas spotkań retrospektywnych ustalane są plany zapewniające, że dobre
praktyki mogą się powtarzać, a złe praktyki nie są powtarzane.

Archiwizacja wyników, dzienników, raportów i innych dokumentów oraz produktów pracy w systemie CMS (system zarządzania konfiguracją).

19. Co to jest pokrycie testowe?

Pokrycie testowe pomaga w pomiarze ilości testów wykonywanych przez zestaw testów.
Pokrycie testowe może być wykonane zarówno dla czynności funkcjonalnych jak i niefunkcjonalnych. Pomaga on testerom w tworzeniu testów, które pokrywają brakujące obszary.

20. Co to jest pokrycie kodem?

Pokrycie kodem jest inne niż pokrycie testowe. Pokrycie kodami polega na testach jednostkowych, które muszą przynajmniej raz objąć wszystkie obszary kodu. Zazwyczaj jest on wykonywany przez programistów lub testerów jednostkowych.

21. Jakie są najczęstsze elementy składowe raportu o usterce?

Do najczęstszych elementów składowych formatu raportu o usterce należą:

 • Nazwa projektu
 • Nazwa modułu
 • Wadliwy identyfikator
 • Wada wykryta na
 • Wada wykryta przez
 • Priorytet
 • Powaga
 • Wada rozwiązana na
 • Wada rozwiązana przez

22. Jakie są poziomy testowania?

W testowaniu oprogramowania istnieją cztery poziomy testowe:

 • Testowanie jednostkowe
 • Testowanie integracji
 • Testowanie systemu
 • Testy akceptacyjne

23. Co to jest test jednostkowy?

Testowanie jednostkowe nazywane jest również Testowaniem modułów lub Testowaniem komponentów. Jest on wykonywany w celu sprawdzenia, czy dana jednostka lub moduł kodu źródłowego działa prawidłowo. Jest on wykonywany przez deweloperów w środowisku deweloperskim. Dowiedz się więcej o testach jednostkowych w szczegółach.

24. Czym jest testowanie integracyjne?

Testowanie integracyjne to proces testowania interfejsu pomiędzy dwoma jednostkami oprogramowania. Testowanie integracyjne odbywa się na trzy sposoby. Podejście Big Bang, podejście Top-Down, podejście Bottom-Up. Dowiedz się więcej o testach integracyjnych w szczegółach.

25. Co to jest testowanie systemu?

Testowanie w pełni zintegrowanej aplikacji w celu oceny zgodności systemu z określonymi wymaganiami nazywa się Testowanie Systemu AKA End to End testing. Weryfikacja zakończonego systemu w celu upewnienia się, że aplikacja działa zgodnie z przeznaczeniem lub nie.

26. Co to jest Testowanie Funkcjonalne?

Mówiąc prościej, to co system faktycznie robi, to testowanie funkcjonalne. Aby zweryfikować, czy każda funkcja programu zachowuje się tak, jak określono w dokumencie wymagań. Testowanie wszystkich funkcji poprzez dostarczenie odpowiednich danych wejściowych w celu zweryfikowania, czy rzeczywiste wyjście jest zgodne z oczekiwanym, czy też nie. Wchodzi to w zakres testowania czarnej skrzynki i testerzy nie muszą martwić się o kod źródłowy aplikacji.

27. Co to jest Testowanie Niefunkcjonalne?

Mówiąc najprościej, to jak dobrze działa system to testowanie niefunkcjonalne. Testowanie niefunkcjonalne odnosi się do różnych aspektów oprogramowania, takich jak wydajność, obciążenie, naprężenia, skalowalność, bezpieczeństwo, kompatybilność, itp., Głównym celem jest poprawa doświadczenia użytkownika na temat tego, jak szybko system reaguje na żądanie.

Przeczytaj część 1 pytań rekrutacyjnych.
Wysłuchaj Podcastu.